Home > Novinky > Štátny tajomník L. Parízek oficiálne spustí spoločný projekt krajín V4

Štátny tajomník L. Parízek oficiálne spustí spoločný projekt krajín V4

Verzia pre tlačVerzia pre tlačPDF verziaPDF verzia

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek uvedie vo štvrtok 14. decembra 2017 o 11:30 hod. spoločný projekt krajín V4 pre stabilitu a riešenie príčin nelegálnej migrácie a vysídlených osôb v Afrike.

V kongresovej sále MZVaEZ podpíšu zástupcovia krajín V4 subkontrakty medzi Slovenskou agentúrou pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu (SAMRS), hlavným manažérom projektu a implementujúcimi organizáciami.

Financovanie spoločného projektu V4 v Keni zo zdrojov EÚ vo výške 2 miliónov eur predstavuje pre rozvojovú spoluprácu SR dôležitý míľnik aj z hľadiska posunu Slovenskej agentúry pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu (SMARS) do skupiny rozvojových agentúr členských štátov EÚ, ktoré priamo manažujú rozvojové financie EÚ.

Zámerom 4-ročného projektu V4 je trvale zlepšiť socioekonomickú situáciu 15-tisíc malých farmárov a vytvoriť nové pracovné miesta prostredníctvom produkcie kešu orechov a sezamu v oblasti kenského pobrežia (provincie Kilifi, Lamu a Kwale). Toto predstavuje konkrétny príspevok SR k zlepšovaniu stability a predchádzaniu príčinám nelegálnej migrácie v Afrike.